• WWRD, Punkt Konsultacyjny

• Skarżysko-Kamienna, 13.03.2023

OFERTA ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „ZA ŻYCIEM”

Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 ul. Spacerowa 31 26-110 Skarżysko-Kamienna ogłasza nabór na składanie ofert realizacji zadań wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, w szczególności na usługi w zakresie:

- wsparcia psychologicznego

- diagnozy psychologicznej

- terapia logopedyczna

- terapia neurologopedyczna

- terapia integracji sensorycznej

- fizjoterapia

- terapia pedagogiczna

- terapia autyzmu

Oferty prosimy składać na piśmie do sekretariatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 ul.Spacerowa 31 Skarżysko-Kamienna do dnia 31.03.2023 do godziny 14:00.

Rozstrzygnięcie ofert nastąpi w dniu 17.04.2023 koordynator OKRO będzie się kontaktował telefonicznie z wybranymi kandydatami.

Podstawa: załącznik do uchwały Nr 189 Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2021r. (M.P. poz.64) w zakresie realizacji zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego na obszarze powiatu skarżyskiego, określonych w art.90 ust.4 z dn. 7 września 1991r.o systemie oświaty (Dz.U. z 2021r.,poz.1915 z późn.zm.) oraz w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dn. 5 września 2017r., w sprawie szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczych (Dz.U. z 2017r. poz. 1712) wynikających z zadania 2.4, Priorytet II Programu: Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie.

Nasz Ośrodek, zgodnie ze wskazaniem Starosty Powiatu Skarżyskiego, pełni funkcję ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego.

Wspieranie dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością oraz ich rodzin jest realizacją zadań określonych w aktach prawnych „Za życiem”.

Działaniami w systemie kompleksowego wsparcia, które realizuje nasz Ośrodek, są udzielanie rodzicom informacji dotyczących problemów rozwojowych dzieci, możliwych form pomocy, wskazywanie jednostek udzielających specjalistycznej pomocy, a także zapewnienie interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka poprzez organizowanie specjalistycznych zajęć terapeutycznych.

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE OKRO

– zasady organizacji

Zajęcia są organizowane dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością, od urodzenia do czasu podjęcia przez nie nauki szkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia.

Zajęcia specjalistyczne prowadzone są przez:

• pedagogów
            • oligofrenopedagogów
            • logopedów/neurologopedów
            • terapeutów integracji sensorycznej
            • fizjoterapeutów
            • innych specjalistów wg potrzeb dziecka

Wszystkie zajęcia realizowane w ramach OKRO są bezpłatne, rodzice nie ponoszą kosztów ich realizacji.

Zajęcia specjalistyczne w ramach OKRO organizuje się z uwzględnieniem dostępności specjalistów i możliwości realizacji w SOSW Nr 2.

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE OKRO

– zasady rekrutacji

O zakwalifikowaniu dziecka do zajęć decyduje kolejność złożenia wniosku wraz z kompletną dokumentacją w sekretariacie SOSW Nr 2 w wyznaczonych na rekrutację terminach.

Pierwszeństwo korzystania z zajęć specjalistycznych OKRO w kolejnych edycjach mają dzieci do 3 roku życia oraz dzieci, które nie są objęte inną pomocą specjalistyczną.

Dzieci zakwalifikowane do zajęć OKRO we wcześniejszej edycji Programu mogą ponownie ubiegać się o zajęcia w kolejnej edycji, pod warunkiem dostępności miejsc i pozytywnego przejścia rekrutacji zgodnie z procedurą.

Przyznawanie godzin zajęć specjalistycznych dla dzieci odbywa się na wniosek rodzica                           lub opiekuna prawnego.

Dokumentacja rekrutacyjna obejmuje następujące elementy:

1. Wniosek.
            2. Zaświadczenie lekarskie – w przypadku dziecka do 2 roku życia zagrożonego niepełnosprawnością, które nie dysponuje orzeczeniem o niepełnosprawności, orzeczeniem                      o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.
            3. Kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju – jeżeli dziecko posiada.

Wskazane jest przedłożenie także kserokopii innej dokumentacji, wskazującej na potrzebę objęcia dziecka zajęciami specjalistycznymi. Wzory dokumentów z punktów 1, 2 stanowią załączniki do Regulaminu OKRO w SOSW Nr 2.

Koordynator OKRO analizuje zasadność wniosku i rekomenduje Dyrekcji OKRO                                        w SOSW Nr 2 przyznanie dziecku określonej liczby godzin zajęć wraz ze wskazaniem rodzaju prowadzących je specjalistów.

Dyrekcja OKRO w SOSW Nr 2 wydaje decyzję  do realizacji zajęć OKRO w SOSW Nr 2                       w Skarżysku-Kamiennym. Wnioskodawcy odbierają decyzje w sekretariacie SOSW Nr 2.

DOKUMENTY DO OKRO:

- WNIOSEK RODZICÓW - Wniosek rodziców o przyznanie zajeć - REKRUTACJA OKRO 2023/2024

- ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE - Wniosek do pobrania - zaświadczenie lekarskie

- WNOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA - Wniosek do pobrania - zaświadczenie

- WNIOSEK O ODSTĄPIENIE OD DECYZJI (REZYGNACJA Z ZAJĘĆ) - Wniosek do pobrania - rezygnacja z zajęć

Kontakt z Koordynatorem OKRO: kingarudzkakawa.sosw2skarzysko@gmail.com