• Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

• Podekscytowani i zmęczeni ale jakże szczęśliwi wróciliśmy ze Świętokrzyskiego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych , który tym razem odbył się w kieleckiej Galerii Echo. Po zaciętych grach indywidualnych ostatecznie, zawodnicy reprezentujący barwy naszego Klubu "Buziaki" zakończyli gry zajmując następujące miejsca - Dominik zdobył złoty medal  a Konrad zdobywając srebro uplasował się na drugim miejscu .

• Międzynarodowy Dzień Białej Laski

• 18.10.2023r. grupa uczniów SOSW nr2 w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz
              mnie” wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Celem zajęć było
              wprowadzenie do świata zmysłów, usprawnienie funkcjonowania społeczno-emocjonalnego, kształcenie
              postawy empatycznej i rozumienia różnorodności społeczeństwa, refleksja nad sytuacją osób
              niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.
              Uczniowie w formie prezentacji zapoznali się z atrybutami osób niewidomych (okulary, biała
              laska, pies przewodnik oraz alfabet Braille’a), oraz pokazanie kanału prowadzonego przez chłopaka,
              który nie widzi. Igor przedstawia różne tematy związane ze swoimi zainteresowaniami. Wykorzystanie
              materiały filmowego N jak niewidomy, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku przygotowany przez
              Polski Związek Niewidomych.
              Uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku (próba
              zrozumienia doświadczenia osób niewidomych).

• 50-lecie SOSW nr 2

• Mówią, że piątek trzynastego jest pechowy dla nas był to wyjątkowy dzień – świętowaliśmy jubileusz 50-lecia powstania Ośrodka.

Tak - istniejemy już od 1973 roku! Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dawni i obecni pracownicy, rodzice i wychowankowie- czyli wszyscy przyjaciele placówki.

Było to spotkanie pełne wspomnień i wzruszeń, ale i okazja do refleksji, jak zmieniała się szkoła na przestrzeni tych lat. Wspomnienie tej wyjątkowej, rodzinnej atmosfery będzie nam towarzyszyło jeszcze bardzo długo. Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa, wspaniałe prezenty, ale przede wszystkim za to, że jesteście z nami podczas wszystkich ważnych wydarzeń!

A teraz można śpiewać 100 lat, albo i nawet 200, bo nigdzie się nie wybieramy i działamy dalej.