W dniu 30.05.2019r odbyła się wspólna wycieczka kl. 1 UA i 5 SPE pod opieką pań D. Markiewicz, G. Gadeckiej, A. Pajek i W. Kusztal. Wycieczka pod nazwą „Wyprawa do tajemniczego ogrodu” miała na celu przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego. Uczniowie mieli okazję do wspólnej integracji podczas grilla oraz zabaw ruchowych na terenie ogrodu. W czasie odpoczynku na świeżym powietrzu dzieci bardzo dobrze się czuły i chętnie eksplorowały teren. Na zakończenie wyprawy uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć jak pracuje mała elektrownia wodna powstała w miejscu funkcjonowania dawnego młyna wodnego na rzece Kamiennej. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni ale bardzo zadowoleni.
Wyprawa do tajemniczego ogrodu
- 8
Dzień Matki
29 maja uczniowie klas III ZB i VSPD wraz z wychowawcami I. Swat i A. Magdziarz, przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Ten wyjątkowy dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, wśród miłych rozmów przy zdrowych przekąskach, owocach i pysznych słodkościach przygotowanych przez kochane mamy. Dziewczęta i chłopcy złożyli swoim Mamom życzenia, wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki: szkatułki, ozdobne świece i laurki. Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, spełnienia marzeń i radości w życiu!
30
Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej
27 maja 2019 w SOSW nr 2 odbył się koncert Filharmonii Świętokrzyskiej pod nazwą „Królestwo rytmu”. Koncert prowadziła pani Agnieszka Nowak-Zagóra – prelegent i animator, a wystąpiło trio perkusyjne (bębny, ksylofon, instrumenty klawiszowe). Koncert stał się okazją do poznania szerokiego spektrum instrumentarium perkusyjnego i muzyki perkusyjnej: począwszy od rytualnych rytmów i śpiewów, poprzez perkusyjne zabawy z publicznością, aż po muzykę koncertową. Wykonawcy koncertu wprowadzili publiczność w świat niezwykłych emocji, angażując dzieci do wspólnych działań perkusyjnych i wokalnych.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY
12
Odwiedziny w bibliotece
W dniu 21V 2019r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. J.Kałki , p.I. Orlikowskiej i p.K. Wikło gościli w klasztorze O. Franciszkanów. O. Grzegorz Gut opowiadał nam o księgach używanych w luturgii na co dzień i od święta. Odwiedziliśmy też parafialną bibliotekę. Spodkanie zakończyliśmy przy herbatce i podwieczorku. Dziękujemy za mile spędzony czas!
11
Szkółka leśna
- 32
Dnia 21 maja spotkaliśmy się w szkółce leśnej w Niekłaniu Wielkim z okazji niedawnego „Święta Polskiej Niezapominajki”. Tam czekał na nas leśniczy Daniel Bogacki, wyjaśnił nam jak działa Gospodarstwo Szkółkarskie, przeprowadził zajęcia na temat: „Jak rośnie las – od nasionka do drzewa”. Rozmawialiśmy także na temat zwierząt żyjących w lesie oraz ich zwyczajach. Dla dzieci były przygotowane także zajęcia proekologiczne o segregacji śmieci. Wszyscy wspólnie wykonaliśmy plakat, który uczniowie w ramach podziękowań wręczyli panu Leśniczemu. Czekał także na nas słodki – niebieski poczęstunek oraz ognisko. Na zakończenie dzieci skorzystały z hipoterapii. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie Panom z Nadleśnictwa, wolontariuszom oraz naszemu wychowankowi Błażejowi Szumie za pomoc przy zajęciach.
Z wizytą w Straży Pożarnej
- 7
20 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką pani J. Jasińskiej, A. Rzepkowskiej, E. Zagdan-Łabudy, I. Rot oraz R. Grymuły w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” odwiedzili jednostkę straży pożarnej w Skarżysku-Kam. Zastępca dowódcy jednostki w bardzo interesujący sposób opowiedział o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków, zaprezentował sprzęt oraz samochody strażackie. Chętni mogli przymierzyć hełm strażacki oraz zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Dziękujemy Komendantowi za wyrażenie zgody na zwiedzenie jednostki oraz będącym w tym dniu strażakom, którzy przybliżyli naszym podopiecznym jak odpowiedzialna i trudna jest służba w straży pożarnej.
„Coś z niczego”
W ramach programu „Nasza Mała Ekologia” uczniowie klas: 5 SPD i II ZA pod opieką pań: J. Jasińskiej, A. Rzepkowskiej, E. Zagdan - Łabudy w miesiącu kwietniu wzięli udział w zajęciach pt. ”Wykorzystanie surowców wtórnych” i wykonywali prezenty z okazji zbliżającego się Święta Mam. W trakcie zajęć wychowankowie rozdrabniali i przetapiali stare świece, a następnie zalewali nimi gotowe formy. Tak przygotowane świece po zastygnięciu ozdabiali kolorowymi wstążkami, ziarenkami kawy grochu, zasuszonym materiałem przyrodniczym. Mamy nadzieję, iż przygotowane własnoręcznie prezenty spodobają się Mamom.
7
Smog Stop
Dnia 15.05.2019r. przedszkolaki z OP4 oraz uczniowie klas: 6 SPB i 1NA , pod opieką pp. Katarzyny Szumielewicz i Joanny Kałki, uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym w Miejskim Centrum Kultury w ramach kampanii informacyjno – edukacyjnej „Stop Smog”. Dzieci obejrzały interaktywny spektakl teatralny pt. „Rajska wyspa”. Tematyką przedstawienia były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza i segregacją odpadów. Widzowie, m.in. nasi wychowankowie, zostali zaproszeni przez bohaterów widowiska do wspólnej zabawy na scenie. Dzieci wraz z sympatyczną rodzinką srok uczyły się jak należy prawidłowo segregować odpady, dowiedziały się co to jest smog, a także pomagały porządkować ze śmieci bajkowy las. Wszystkim bardzo podobał się spektakl. Dzięki zdobytej wiedzy przedszkolaki oraz ich starsi koledzy będą mogli na co dzień chronić nasze środowisko
Festiwal Piosenki Skarżysko 2019
14 maja w Sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się XXVIII już Festiwal Piosenki Skarżysko 2019 zorganizowany przez nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kam wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Praxis” działającym przy Ośrodku. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Starosta Skarżyski Pan Artur Berus. To kolejne radosne spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych z terenu województwa świętokrzyskiego oraz ich pełnosprawnych przyjaciół. Artyści dostarczyli widzom niezapomnianych wrażeń, a występ na scenie Miejskiego Centrum Kultury był dla nich samych ogromnym przeżyciem.
Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowało ponad 100 osób z 25 placówek, były wśród nich Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze, Zespoły Placówek Edukacyjno - Wychowawczych, Zespoły Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Powiatowe Środowiskowe Domy Samopomocy i Domy Pomocy Społecznej. Imprezę profesjonalnie poprowadzili: Izabela Orlikowska oraz Marcin Szwed.
Wśród widzów znaleźli się między innymi: Starosta skarżyski Artur Berus, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz dyrektorzy skarżyskich placówek oświatowych i opiekuńczych, młodzież ze szkół ogólnodostępnych i specjalnych, rodzice, wolontariusze i absolwenci placówki. Wszystkie placówki biorące udział w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody a uczestnicy poczęstunek.
SOSW nr 2 w Skarżysku - Kamiennej serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację imprezy m.in. Staroście Skarżyskiemu, Pani Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniu PRAXIS.
98
Szkoła dla Rodziców
W dniu 13 maja odbyło się kolejne w bieżącym roku szkolnym spotkanie w ramach „Szkoły dla Rodziców” prowadzone przez panie pedagog: A. Gałek i I. Swat oraz psycholog
A. Kwiatkowską. Zaplanowano projekcję filmu "Prawie jak my", będącego opartą na faktach historią o rodzicach trzyletniego chłopca z autyzmem. Film pokazuje zmagania nieświadomych istoty problemu rodziców z codziennymi trudnościami typowymi dla tego zaburzenia: mały Tom nie śpi po nocach, nie chce jeść, nie mówi, a otoczenie nie wykazuje zrozumienia i bagatelizuje lęki rodziców. Diagnoza autyzmu paradoksalnie wydaje się być ratunkiem: wreszcie rodzice Toma uzyskują potwierdzenie, że ich obawy były słuszne, otwierają się także dla nich możliwości otrzymania pomocy. Wśród uczestniczek spotkania film wywołał wiele emocji i wspomnień dotyczących własnych doświadczeń rodzinnych i procesu oswajania się z diagnozą autyzmu
u dziecka. Po raz kolejny okazało się, że "Szkoła dla Rodziców" jest nam wszystkim potrzebna, aby podzielić się swoimi przeżyciami, wiedzą i doświadczeniem.
Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Końskie 11.05.2019
Wyniki:
Kiersnowska Julia 15 m ze sprzętem - 3 m-ce 25 m ze sprzętem - 1 m-ce
Kliszewska Julita 25 m st. dowolnym - 2 m-ce 50 m st. dowolnym - 1 m-ce
Kitel Fabian 25 m st. dowolnym - 3 m-ce 25 m st. grzbietowym - 3 m-ce
Szuma Błażej 25 m st. dowolnym - 4 m-ce 25 m st. grzbietowym - 1 m-ce
Wikło Michał 25 m st. dowolnym - 3 m-ce 50 m st. dowolnym - 4 m-ce GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!59
Harcerze w Sandomierzu
- 20
W dniach 10.05.2019 – 12.05.2019r. czworo wychowanków z Naszego Ośrodka pod opieką dh. Joanny Mączki i p. Justyny Paszkiel- Ostrowskiej wzięło udział VI Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Sandomierzu. Organizatorem Zlotu był Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny „Radość Życia” w Sandomierzu. Celem była integracja środowisk, rozwijanie wrażliwości i życzliwości, propagowanie idei harcerstwa, wyrabianie odwagi, pomysłowości i aktywności oraz nawiązywanie kontaktów z ludźmi.
Pobyt w Sandomierzu pozwolił nam poznać ciekawe zakątki Królewskiego miasta oraz jego ciekawą i tajemniczą historię. Udział w grze terenowej szlakiem Gór Pieprzowych pozwolił podnieść sprawność fizyczną i zahartować ducha harcerskiego.
Wróciliśmy do domów pełni wrażeń i zadowoleni z wyjazdu. Dziękujemy!!!
Bajkoterapia
10 kwietnia 2019r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach autorskiego "Programu bajkoterapii dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym" opracowanego przez p. I.Jamroz i A.Gałek. Tym razem odwiedziła nas p. Monika Stelmasiuk - koordynator programu "Cała Polska czyta dzieciom" wraz z papugą o imieniu Wiolinek. Uczestnicy zajęć wysłuchali wiersza Juliana Tuwima pt. "Ptasie radio" oraz fragmentu książeczki dla dzieci "A gdzie kurka?" autorstwa p. Wioletty Piaseckiej. Dzieci z radością obejrzały sztuczki wykonywane przez papugę, a także mogły jej dotknąć, pogłaskać. Na zakończenie zajęć wykonały piękne prace plastyczne.
15
„Spacerkiem po Krakowie” – 10.04.2019r.
- 87
10 kwietnia 2019r. odbyła się kolejna wycieczka z cyklu „Spacerkiem po….”. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Kraków. W wyjeździe uczestniczyło 18 uczniów z różnych klas naszej szkoły pod opieką: p. I. Swat, A. Magdziarz, J. Kałki, M. Kowalskiej,
K. Wikło, A. Rzepkowskiej i kilku mam. Wielką atrakcją dla dzieciaków była podróż pociągiem ( w obie strony). Niektóre dzieci taką podróż przeżyły po raz pierwszy.
O godzinie dziewiątej byliśmy już w Krakowie. Po zjedzeniu drugiego śniadania, udaliśmy się w kierunku wawelskiego wzgórza i na rynek. Po drodze odwiedziliśmy Kamienicę Hipolitów, która swoją nazwę zawdzięcza rodzinie bogatych kupców, mieszkających tam w XVI wieku. Na I i II piętrze znajduje się stała ekspozycja „Mieszczański dom". Pokazuje ona wnętrza mieszkalne od XVII do XIX w. Następnie zwiedziliśmy Kościół Mariacki, który zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Wysłuchaliśmy również hejnału. W końcu nadszedł czas na Wawel – siedzibę władców polskich. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, panoramę miasta spacerując po dziedzińcu i odwiedziliśmy legendarnego smoka wawelskiego ziejącego ogniem. Duże wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobach pary prezydenckiej. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki. Pod pomnikiem Adama Mickiewicza zrobiliśmy grupowe zdjęcie upamiętniające wycieczkę.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był McDonald`s. Trasa wycieczki była bardzo bogata i atrakcyjna, uczniowie poznali niezwykłe miejsca, a zdobyta wiedza pozostanie na długo w pamięci i będzie wykorzystywana na różnych zajęciach edukacyjnych.
Wielkanocna zbiórka żywności
W dniach 5-6 kwietnia 2019 odbyła się ogólnopolska Wielkanocna zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. Artykuły spożywcze dla podopiecznych naszej placówki zbierano w sklepach: Lewiatan przy ul. Żurawiej, Lidl przy ul. Moniuszki, Lidl przy ul. Niepodległości, Kaufland przy ul. Metalowców. Dzięki wolontariuszom z II Gimnazjum, Prywatnego Gimnazjum, II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych zebrano 708 kg żywności. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie akcji były: pedagog A. Gałek i p. W. Krawczyńska. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc.
Blue Day 2019
2 kwietnia to obchodzony na całym świecie Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 z ulicy Spacerowej 31 obchodził go
3 kwietnia po raz ósmy. Podobnie jak w ubiegłych latach obchody rozpoczęły się marszem, który przybiera barwę niebieską na znak solidarności z osobami z Autyzmem. O godzinie 10 Wychowankowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja, uczniowie szkół i zaproszeni goście wyruszyli z pod budynku Ośrodka w kierunku Miejskiego Centrum Kultury. Podczas marszu rozbrzmiewały wiadomości dotyczące autyzmu, dzięki temu każdy przechodzień mógł się dowiedzieć czym jest owe zaburzenie i dołączyć do maszerujących. Na placu Staffa zostały wypuszczone niebieskie balony z helem „Balony, które wypuściliśmy z rąk to nasz znak solidarności z osobami z autyzmem. Ten gest niewiele w ich życiu zmienia, ale taka solidarność, zwłaszcza dla rodzin osób z autyzmem jest ważna” – Powiedziała Pani Katarzyna Sieczka- Nauczyciel pracujący w SOSW nr. 2 i koordynatorka przedsięwzięcia.
Na scenie Miejskiego Centrum Kultury jako pierwsi pojawili się wychowankowie ośrodka, ich rodzice i terapeuci prezentując występ „Mój Anioł”, do którego scenariusz przygotowała Pani Anita Moroń – mama chłopca z autyzmem. Pięknym wokalem zachwyciły Paulina Węgrzyn i Aleksandra Sieroń, gościnnie wystąpił Szymon Szymański.
Kolejnym punktem wydarzenia był występ Uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i nr 8 wraz z uczestnikami strefy tańca Art. Dance pod kierunkiem Pani Katarzyny Barańskiej. Reżyserowała Pani A.Chojnacka, a scenariusz przygotowany został przez Panią E. Zagdan-Łabudę. Zaśpiewała i akompaniowała Julia Wiśnios. Był to premierowy spektakl pt. „ Mały Książę”. Przedstawienie to zostało przygotowane specjalnie na dzisiejszą okazję jaką jest Blue Day. Zainspirowane popularną książką dla dzieci pod tym samym tytułem autora Antoine de Saint-Exupéry.
Organizatorzy wręczyli nagrody za konkurs fotograficzny pt. „Spektrum Autyzmu”.
I miejsce zajął : Oliwier Grzela ze SP nr 7 praca pt „Moje marzenie- mój świat” – zdjęcie przedstawia dziecko ze spektrum autyzmu „zafiksowane na punkcie kosmosu”.
II miejsce zajęła: Maja Stępień ze SP nr 7 praca pt „ Bariera”- zdjęcie przedstawia dziecko uwięzione przez autyzm. Warstwa utrudnia kontakt ze światem.
III miejsce zajęła: Melania Andrejewska ze SP nr 7 praca pt. „Mam swój świat pod parasolem” – parasol jest symbolem świata, pod którym skrywa się odizolowane dziecko.
Wyróżnienie otrzymał: Hubert Słoń ze SP nr 4 praca pt. „ Mój azyl”- to mój sposób na stres, ucieczkę, relaks”
Wyróżnienie grupowe otrzymali uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku- Kamiennej ze Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Marysia Kiersnowska praca pt” Litera A”
Michalina Jedlińska praca pt „ Inni jednak tacy sami”
Weronika Drewnowicz praca pt ”Różne barwy życia”
Maja Gacek praca pt „Teoria chaosu”
Igor Balikowski praca pt”Odmienność”
Olek Chrzanowski praca pt” Dom szczęścia”
Nagrody za udział w konkursie ufundowało Stowarzyszenie PRAXIS, upominki przekazał Prezydent Miasta Pan Konrad Krönig i PGE Dystrybucja Oddział w Skarżysku- Kamiennej.
Dzięki uprzejmości HBO POLSKA o godz 18:00 mieszkańcy miasta bezpłatnie obejrzeli w Kinie Centrum Film dokumentalny Anny Zameckiej pt „Komunia”.
Po części artystycznej w Sali lustrzanej podziwiać można było prace plastyczne uczniów z autyzmem i fotografie konkursowe. Do wykonania pamiątkowych zdjęć można było użyć specjalnie przygotowanej Blue Ramki.
Wydarzenie prowadziły Katarzyna Szumielewicz, Katarzyna Sieczka i Agata Derlatka
Organizatorami wydarzenia byli:
- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 w Skarżysku- Kamiennej,
- Stowarzyszenie „PRAXIS”,
- Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej,
Wydarzenie objęte zostało Patronatem honorowym przez:
- Starostę skarżyskiego- Artura Berusa
- Prezydenta Miasta Skarżyska- Kamiennej- Konrada Kröniga
Patronatem medialnym wydarzenie objęli :
-TVŚ telewizja świętokrzyska,
- portal Skarżysko24,
- echo dnia,
- spotted skarżysko,
- tsk24,
- pro skarżysko,
- skarżysko info.
Serdeczne podziękowania należą się Pani Katarzynie Michnowskiej- Małek za udostępnienie Sali na czas całego wydarzenia. Za wsparcie finansowe i rzeczowe organizatorzy dziękują Bankowi Spółdzielczemu w Suchedniowie, PGE Dystrybucji oddział Skarżysko- Kamienna, Prezydentowi Miasta Skarżyska- Kamiennej Panu Konradowi Krönigowi. Dzięki Miejskiej Komunikacji Samochodowej i Centrum Integracji Spełecznej mieszkańcy miasta mogli zapoznać się z plakatami reklamującymi wydarzenie. O bezpieczeństwo podczas marszu zadłała Strzelecka Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza „Strzelec”.17
Wycieczka do Nadleśnictwa Stąporków
Korzystając z pięknej wiosennej pogody dla wychowanków grupy drugiej została zorganizowana wycieczka do Nadleśnictwa Stąporków. Odwiedziliśmy uprawę leśną, chłopcy poznali podstawy gospodarki leśnej, dowiedzieli się jakie prace są wykonywane w nadleśnictwie wiosną. Każdy zasadził własne drzewo. Zaprzyjaźniony leśniczy pokazał wychowankom także żeremia i tamy bobrów, opowiedział o biologii i trybie życia tych zwierząt. Na koniec, po pracach na uprawie i trekkingu z psami czekał na nas odpoczynek przy ognisku. Zostaliśmy zaproszeni na szkółkę leśną w Niekłaniu, ale następnym razem wybieramy się w większym gronie. Dziękujemy za miłe przyjęcie i do zobaczenia!
3
Finał Konkursu Plastycznego „Święci Polscy” organizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Radomiu
Dnia 20 marca 2019r. Siedmioro uczniów naszej szkoły :Wiktoria Kowalska, Bartosz Serafin, Fabian Kitel, Grzegorz Wijata, Dominik Madej, Jakub Madejski, Cezary Olbracht pod opieką p. K. Wikło i p. J. Kałki wzięło udział w finale Konkursu Plastycznego „Święci Polscy” organizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Radomiu. Dzieci otrzymały
z rąk biskupa Tomasika wyróżnienia i nagrody oraz wzięły udział w poczęstunku. Prace finałowe
zostały wyłonione z konkursu szkolnego prowadzonego przez katechetki: I. Maj i K. Wikło.
Życzymy nagrodzonym dalszych sukcesów.7
Topienie Marzanny
Jak co roku 21 marca w pierwszym dniu wiosny, uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie internatu pod opieką nauczycieli i wychowawców uczcili pożegnanie zimy i powitanie wiosny. W radosnym orszaku dzieci wraz z opiekunami zaniosły nad pobliską rzekę kukłę Marzanny, wykonaną ze słomy i kolorowej bibuły. Nad rzeką Kamienną dzieci wrzuciły podpaloną kukłę do wody, obserwując jak Marzanna a wraz z nią zima odpływa hen daleko aż do morza. Podczas drogi powrotnej do Ośrodka dzieci przyglądały się pobliskim ogrodom w poszukiwaniu pierwszych wiosennych kwiatów oraz innych budzących się do życia roślin. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do Ośrodka w doskonałych humorach ciesząc się z nadejścia wiosny.
7
Wycieczka do Teatru „Kubuś”
Dnia 19 marca 2019 r. grupa podopiecznych z naszego Ośrodka, w tym uczniowie klasy 1 NA, pod opieką wychowawców odwiedziła Teatr „Kubuś” w Kielcach. Dzieci obejrzały spektakl aktorski i lalkowy pt. „Dziadki, dziatki”. Przedstawienie to w żartobliwy i zaskakujący sposób ukazuje relacje dziadka i wnuczka, którzy wspólnie prowadzą teatr. Uczniowie z dużymi emocjami oglądali wesołe przygody bohaterów. Bardzo chętnie wybierzemy się do Teatru „Kubuś” kolejny raz.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Kwiecień 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie