• Opracowania nauczycieli

• OTWÓRZ MNIE NA ŚWIAT

• 08.12.2014r. SOSW nr 2

Konferencja w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu "OTWÓRZ MNIE NA ŚWIAT" - zorganizowania dla rodziców podopiecznych SOSW nr 2, rodziców dzieci korzystających z terapii w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, a także podopiecznych Punktu Konsultacyjnego dla osób z autyzmem.

Zalety pracy indywidualnej z dzieckiem autystycznym przedstawiła p. M. Urynek - psycholog Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji; pozostałe wystąpienia odnosiły się do działań prowadzonych przez kadrę pedagogiczną ośrodka.

O zaletach i metodach pracy indywidualnej, mających pozytywny wpływ na funkcjonowanie dziecka niepełnosprawnego mówili p.p. M. Kawa, A. Gałek, J. Kałka, A. Zabłocka-Pająk, Z. Maciałczyk, B. Malik. Rodzice mogli również obejrzeć film prezentujący zajęcia prowadzone w zespole dzieci z autyzmem.

Podkreślano, iż współpraca środowiska rodziców i nauczycieli jest jedną z bardzo ważnych dróg do rozwiązywania problemów pojawiających się w trudnym funkcjonowaniu dzieci z autyzmem.

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ