• Opracowania nauczycieli

• Prace wychowanków

• Prezentujemy prace ucznia Wojciecha C.- chłopca z autyzmem, który w tym roku szkolnym kończy naszą szkołę. Od początku edukacji w naszej placówce Wojtek przejawiał zainteresowanie plastyką, były to formy bardzo proste, prace wykonywane techniką ołówkową lub kredkami. W chwili obecnej uczeń tworzy prace z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Preferuje malowanie farbami z używaniem kolorów ciemnych i szarych-są to w większości krajobrazy związane z aktualnymi porami roku. Jednakże w prywatnej kolekcji Wojtka znajdują się również prace stworzone przy pomocy grafiki komputerowej, które są zaprezentowane. Uczeń potrafi za pomocą obrazu przedstawić swoje emocje, wydarzenie z życia, odtworzyć z pamięci kolejność zdarzeń a także stworzyć wierną kopię przyjaciół, osób z uwzględnieniem szczegółów i z zachowaniem proporcji. Wielokrotnie wytwory twórczości Wojtka były wystawiane przy okazji ważnych okoliczności na terenie placówki i miasta. Mamy nadzieję, że prace będą się podobały.

ZDJĘCIA - TUTAJ