W środę 02.11.2016 uczniowie klas I-IV oraz przedszkolaki uczestniczyli w imprezie pt:„Sensoryczne Halloween ”. Celem spotkania było dostarczenie wielozmysłowych wrażeń, a tym samym stymulacja podstawowych systemów sensorycznych: przedsionkowego, czucia głębokiego, słuchowego, wzrokowego, dotykowego, smakowego i węchowego. Dzieciaki brały udział m.in. w biegu z dynią ( tor przeszkód), zabawie w mumię, zbijały słodką pinatę, degustowały jesienne przetwory oraz dotykały kasztany, liście i szyszki w sensorycznym pudełku. Wszystko to odbywało się wśród zapachu olejków eterycznych i światłach kolorofonu. Na koniec odbyła się mini dyskoteka, gdzie podopieczni wraz z nauczycielami pląsali do rytmów najpopularniejszych hitów. Impreza powstała z inicjatywy E.Zagdan – Łabudy i J.Jasińskiej
Archiwum wiadomości
Sensoryczne Halloween
Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji SI 2016
Każdy Rodzic zaniepokojony rozwojem sensoryczno-motorycznym (zmysłowo-ruchowym) swojego dziecka będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z pomocy terapeuty integracji sensorycznej SI.
Warunki uczestnictwa w projekcie: Indywidualne umówienie się na bezpłatną konsultację z terapeutą. Czas przewidziany na konsultację jednego dziecka powinien wynosić od 30 do 45 minut. W czasie konsultacji otrzymacie Państwo wyłącznie ustną informację na temat rozwoju Waszego dziecka oraz wskazania do dalszego postępowania.
Zapisy pod numerem telefonu: 792-281-261Serdecznie zapraszamy
Wycieczka do Nadleśnictwa
W dniu 26 października w ramach ,,Zajęć ogólnorozwojowych" odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa w Skarżysku - Kamiennej mająca na celu rozwijanie funkcji społecznych, integrację, a także funkcji poznawczych poprzez aktywne i ciekawe spędzanie czasu w leśnej scenerii. Uczniowie mając bliski kontakt z naturą mogli dotknąć drzew różnych gatunków, ich kory, poznać zwierzęta mieszkające w lesie oraz gatunki grzybów. Podczas zajęć uczniowie poprawiali zwinność i reakcje w zabawach skocznych oraz kształtowali wszystkie zmysły w zabawach pamięciowych, wzrokowych i słuchowych. Wycieczka odbyłą się z udziałem uczniów klasy I, III i V SP, opiekunami były prowadzące koło: p. B. Malik, M. Gąska, J. Kałka.
„Co daje nam las”
Dnia 19 października uczniowie naszego Ośrodka, po raz kolejny, wzięli udział w cyklicznych zajęciach organizowanych w ramach Programu „Oszczędzam i dbam o środowisko”. W pierwszej części odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem „Co daje nam las”, w czasie których uczniowie utrwalali wiadomości dotyczące warstwowej budowy lasu, jego „darów” oraz zamieszkujących go zwierząt i ptaków. Uczyli się określać wiek drzew. Rozwiązywali zagadki i quiz przyrodniczy sprawdzający zdobytą wiedzę. Drugą część cyklu stanowiły zajęcia plastyczne nt. „Las naszym przyjacielem”, podczas których dzieci wykonały zbiorową pracę plastyczną z użyciem materiału przyrodniczego. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły pp. Iwona Lisik, Anna Rzepkowska, Joanna Kałka i Joanna Jasińska.
XII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych
19 października delegacja młodzieży z naszego Ośrodka uczestniczyła w XII Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kamiennej. Spotkanie zorganizowała dyrekcja Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Po uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego odbył się koncert zespołu "Jak najbardziej" – złożonego z kleryków Seminarium Duchownego w Radomiu. Na zakończenie, pod obrazem patronki miasta wszyscy pielgrzymi otrzymali indywidualne błogosławieństwo.
VII Skarżyski Marsz Różowej Wstążeczki
7 października uczennice naszej placówki pod opieką p. M. Jóźwik-Krzeszowiec i p. A. Gałek włączyły się do VII Skarżyskiego Marszu „Różowej Wstążeczki” propagującego profilaktykę raka piersi. Tradycyjnie uczestnicy marszu wyruszyli z Plant i ulicą Tysiąclecia przeszli na Plac Staffa przy Miejskim Centrum Kultury . Odbył się tam piknik profilaktyczny z licznymi atrakcjami m.in. pokazy taneczne, występy wokalne, wystawa prac plastycznych, poczęstunek kuchni regionalnej. Skorzystaliśmy z bezpłatnych badań profilaktycznych m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru poziomu cukru we krwi, badania wydolności płuc.
Szkoła dla Rodziców
3 października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu „Szkoła dla Rodziców”. Głównym celem zajęć jest wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców oraz pomoc w rozwoju osobistym. Podczas zajęć przedstawiony został harmonogram oraz tematyka spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2016/2017. Omówione zostały również bieżące problemy, którymi podzieli się rodzice. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu. Spotkanie poprowadzili: p. K. Dusińska, p. A.Gałek, p. M.Jóźwik-Krzeszowiec, p. B.Rybienik.
Uroczystości na Wykusie
W piątek, 30 września delegacja harcerzy z naszego Ośrodka pod opieką J.Mączki i E.Rabajczyk wzięła udział w IV Młodzieżowych Spotkaniach Wrześniowych na Wykusie organizowanych przez zaprzyjaźniony Ośrodek ze Starachowic. Harcerze uczestniczyli we mszy polowej odprawianej na polanie Wykus. Obejrzeli program artystyczny poświęcony poległym partyzantom walczącym z niemieckim okupantem w lasach Gór Świętokrzyskich. Zapalili znicze pod pomnikiem i minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Po poczęstunku przygotowanym przez harcerzy ze Starachowic nasi podopieczni wrócili do Ośrodka.
Świętokrzyski Turniej Badmintona
Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Bilczy (30.09.2016) był kolejną okazją do podsumowania i sprawdzenia efektów treningowych w tej dyscyplinie sportu. Nasze „Buziaki” jak zwykle spisały się na medal. W grze pojedynczej M. Rogala zdobyła złoty medal, J. Kliszewska i H. Janecki zdobyli srebro, a K. Tynecka, N. Fąfara, B. Szuma i M. Wikło medale brązowe. Dodatkowo w grze podwójnej M. Rogala i K. Tynecka zdobyły złoty medal. Trenerami i opiekunami na zawodach byli I. Orlikowska i J. Łabuda. W zawodach w sumie uczestniczyło 75 zawodników z 16 klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa Świętokrzyskiego. Organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych „Kryształki” Kielce
Następnym sprawdzianem naszych olimpijczyków będzie tenis stołowy. Relacja już wkrótce.
Wycieczka do Bałtowa
W dniu 29 września dwunastu harcerzy z naszego Ośrodka pod opieką J.Mączki, E.Rabajczyk i K.Janiszewskiego wyjechało na wycieczkę do Bałtowa. W programie przewidziano między innymi zwiedzanie JuraParku, a w nim: Prehistorycznego Oceanarium,projekcję filmu w kinie 5D, zabawy w Parku Rozrywki, przejazd Kolejką Bałtowską, zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego. Nasi harcerze skorzystali ze wszystkich atrakcji przewidzianych w programie, a po pysznym obiedzie wzięli udział w zorganizowanych zajęciach w Sabatówce. Dzień ten upłynął szybko dostarczając harcerzom wielu nowych informacji o życiu prehistorycznych zwierząt, ale przede wszystkim był okazją do spotkania z innymi harcerzami i naładowania pozytywnej energii.
Dzień Chłopaka w Parszowie
Pewnego pogodnego popołudnia podopieczni II grupy wychowawczej mieli okazję zrelaksować się podczas ogniska wśród zieleni wiejskiego otoczenia. Wspólnie z organizatorkami spotkania – wychowawczyniami M.Włodarczyk i S.Chłopek-Śnioch – ułożyli drewno, podpalili ogień, a później oczywiście sami upiekli sobie pyszne kiełbaski. Biesiadowanie przy ogniskowym jadle i spacer po ogrodzie, zwieńczyły nasze miłe spotkanie z okazji Dnia Chłopaka.
Dzień Chłopaka
W środę, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W sali gimnastycznej odbyła się impreza zorganizowana specjalnie dla wszystkich chłopców, mężczyzn i panów. W trakcie spotkania dziewczyny wręczały kolegom przygotowane niespodzianki – "Krawaty dla najlepszego chłopaka" oraz pyszne słodkości. Po odśpiewaniu tradycyjnego "Sto lat" rozpoczęła się dyskoteka. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie w wesołych nastrojach bawili się przy utworach muzyki tanecznej. Dodatkową atrakcją była zabawa Karaoke – chętni uczniowie, z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności wokalne wykonując najpopularniejsze hity polskiej sceny muzycznej. Impreza odbyła sie z inicjatywy B.Szymańskiej, M.Izbińskiej, A.Magdziarz, a do pomocy zaangażowały się J.Jasińska i E.Zagdan-Łabuda.
Sprzątanie świata
W dniach 26-30 września uczniowie naszego Ośrodka pod opieką pań: J.Kałki, A. Rzepkowskiej, J.Jasińskiej, I.Lisik, B.Maliki i A.Magdziarz uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach poświęconych promowaniu postaw proekologicznych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” zorganizowana grupa uczniów uczestniczyła w porządkowaniu terenu wokół budynku szkolnego, a także na terenie naszego Ośrodka, ucząc się przy tym prawidłowo segregować odpady. Głównym celem cyklu zajęć było zachęcanie uczniów do czynnego udziału w działaniach na rzecz ochrony środowiska, utrwalanie podstawowych pojęć, zasad życia w zgodzie z naturą oraz przypomnienie podstaw recyklingu.
Zbiórka żywności
W dniach 23-24 września odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności zorganizowana przez Stowarzyszenie Banki Żywności. Produkty spożywcze zbierano na rzecz podopiecznych naszej placówki zbierano w sklepach: Kaufland przy ul. Metalowców, Lewiatan przy ul. Żurawiej i Carrefour przy ul. Piłsudskiego. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z II Gimnazjum, Prywatnego Gimnazjum i II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu udało się zebrać 306kg artykułów spożywczych. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie zbiórki żywności w naszej placówce były: pedagog A. Gałek i T. Juszczyk.
"Profilaktyka a Ty"
W dniu 21.09.2016r. grupa uczniów naszej placówki pod opieką p. I.Jamroz i p. A. Gałek uczestniczyła w III Gali Profilaktyki "PaT" zorganizowanej w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej. PaT to skrót od nazwy programu "Profilaktyka a Ty", którego celem jest przeciwdziałanie zjawisku uzależnień wśród młodzieży szkolnej. Podczas Gali wystawiony został spektakl pt. "Droga do nikąd" dotyczący wpływu używek na życie młodego człowieka. Zaprezentowany został również pokaz tańców towarzyskich oraz mini koncert zespołu utworzonego przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jako konstruktywne sposoby spędzania czasu wolnego przez młodych ludzi.
Dzień Integracji w Mircu
W piątek uczestniczyliśmy w zorganizowanym już po raz dziewiąty Dniu Integracji w Gimnazjum Publicznym z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Łączy nas przyjaźń bez barier”. Tak też przebiegła impreza, wszyscy wspólnie bawili się, oglądali występy reprezentantów poszczególnych placówek i korzystali z przygotowanych atrakcji. Na mirzeckiej scenie wystąpili kolejno uczniowie i podopieczni: Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem, Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Starachowic, Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Mircu, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 ze Skarżyska – Kamiennej oraz Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. „Historię prawdziwej miłości” we współczesnym, muzycznym wykonaniu przedstawili nasi artyści w składzie: Aleksandra Lunge, Hubert Janecki, Przemysław Moroń, Michał Wikło, Julita Kliszewska, Katarzyna Tynecka, Mateusz Niezręcki, Błażej Szuma. W imprezie uczestniczyli również: Paulina Gmiter i Karol Senderowski. Opiekę i pomoc zapewniły uczniom panie A.Lisowska – Miernik, B.Szymańska i I.Swat. Uczestnikom zapewniono obiad i słodki poczęstunek a reprezentantom placówek wręczono upominki w postaci artykułów szkolnych.
Wycieczka do Szklanej Huty
Szesnastego czerwca grupa uczniów z naszego Ośrodka pod opieką p.p. D. Markiewicz, M.Gąski, A. Gałek, M. Chyb, G. Gadeckiej, W. Kusztal uczestniczyły w wycieczce do Szklanej Huty. Dzieci zwiedzały Osadę Średniowieczną, w której czas cofa się o kilka stuleci. Uczniowie mieli okazję zobaczyć XII wieczną rzeczywistość, życie Słowian, tradycje, obrzędy oraz zapoznać się z różnymi rzemiosłami i pracą ludzi z tamtej epoki. W chatkach ze średniowiecza osoby ubrane w stroje słowiańskie przedstawiały poszczególne rzemiosła takie jak: kowal, garncarz, rymarz, tkacz i zielarka. Po zwiedzeniu Osady dzieci uczestniczyły w zorganizowanych dla nich warsztatach pt."Harce i psoty". Wycieczka była udana, pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom.
Wrocławski Test Sprawności Fizycznej
W dniach 06.06. oraz 13.06.2016r. z inicjatywy Pana Rafała Wijasa oraz Pani Renaty Grymuły w Oddziale Przedszkolnym zorganizowano Wrocławski Test Sprawności Fizycznej przeznaczony dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat. Test badał sprawność fizyczną ogólną wyrażoną w zdolnościach motorycznych takich jak: siła, szybkość oraz koordynacja ruchowa. Konkurencje badające powyższe cechy to bieg na odcinku 20m., skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy oraz rzut piłką lekarską. Uczniowie za wyczerpujące zmagania otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Na zregenerowanie sił Pani Renata przygotowała poczęstunek.
Urodzinowo
W maju i w czerwcu uczniowie klasy IIZA wraz z wychowawcą I.Swat byli zaproszeni na urodziny Marioli Rogali, Julity Kliszewskiej i Przemka Moronia do domów rodzinnych. Byliśmy w Szydłowcu i w Wąchocku. Był pyszny tort, życzenia, prezenty i wiele innych niespodzianek. Mieliśmy okazję również zwiedzić najważniejsze punkty miast. Obydwa wyjazdy były bardzo udane, bawiliśmy się świetnie co widać w naszej galerii zdjęć. Bardzo dziękujemy mamom uczniów za wspaniałe przyjęcia.
IX Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej 'Muzyką do Nieba"
W sobotę na błoniach przed Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyką do Nieba". Impreza zorganizowana została przez Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przy wsparciu finansowym firmy Wtórpol. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Ordynariusz Diecezji Radomskiej - ks. bp Henryk Tomasik i właściciel firmy Wtórpol - Leszek Wojteczek. Jak co roku, po prezentacjach artystycznych przygotowanych przez przedstawicieli instytucji pomocowych z terenu miasta, wszystkim uczestnikom wręczono upominki oraz nagrodę finansową dla reprezentowanej placówki. Fundacja Eco Textil podarowała każdej placówce trójkołowy rower. W tym roku prezent otrzymał uczeń Piotr Aniszewski. W układzie tanecznym wystąpiły: Mariola Rogala, Ola Lunge, Julita Kliszewska, Aneta Lisowska Miernik i Renata Grymuła, a w roli solistów wystąpili: Kacper Czeski i Michał Wikło i Barbara Szymańska.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Wszystkie